Memoriał Wicherka w obiektywie ... + #DobroWracaZa nami kolejna edycja Memoriału im. Prof. A.Wicherka. ROSA Radom raz wygrała, raz przegrała, ostatecznie turniej ukończyła na 2. miejscu, choć wynik nie jest najistotniejszy. O kwestiach sportowych Memoriału nie będę wspominać. Bardzo budująca jest natomiast postawa ROSY, jako organizacji - to, w jaki sposób, wykorzystując swoje możliwości oraz popularność, a co za tym idzie - zasięg, pomaga potrzebującym. I tym razem ROSA wykazała się inicjatywą, m.in. oddając na licytację kilka przedmiotów, z których całkowity dochód został przekazany na leczenie serduszka jeszcze nienarodzonego Ignasia Sadowskiego. Więcej o informacji o Ignasu tutaj, tutaj oraz tutaj - fanpage Ignasia na Facebooku.


A już dziś ruszyła kolejna aukcja charytatywna - swoją reprezentacyjną koszulkę oddał Michał Sokołowski - całkowity dochód, tym razem, zostanie przekazany na walkę kilkunastomiesięcznego  Szymona z nowotworem oka.

Więcej o akcji #PuścOkoDoSzymona - tutaj 

...jasne, pieniądze szczęścia nie dają - ale mogą uratować czyjeś życie. I tak, jak zdecydowanie nie jestem zwolennikiem ani propagatorem szukania wyższych wartości w pieniądzach, czy próby odnajdywania w nich szczęścia, tak jestem ogromnym zwolennikiem dzielenia się nimi - zwłaszcza z dziećmi, którym można w ten sposób uratować życie.

Nie ma co ukrywać - pieniążków potrzeba naprawdę od groma. Koszt operacji Szymona (wszczepienie radioaktywnej płytki, która mogłaby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowotworu w mózgu chłopca) to 2 miliony złotych. Kwota wydaje się zupełnie kosmiczna - to więcej niż ja, czy Ty zarobimy przez całe życie. Ale to nieważne. Każda złotówka jest bardzo cenna - wystarczy uzmysłowić sobie, jaką wielka moc leży w grupie (wyobraź sobie tylko, że wspomożesz akcję złotówką i tak samo zrobią wszyscy Twoi znajomi z Facebooka oraz znajomi znajomych...)
 1zł, czy 5zł niczego nie zmieni, a na większą kwotę nie możesz sobie pozwolić? Bzdura. Nigdy nie namawiam do nie wiadomo jakich wpłat na cele charytatywne. Ba, ja nawet nie namawiam do jakichkolwiek wpłat - doskonale rozumiem, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Namawiam jedynie, by nie przechodzić obojętnie wobec potrzebujących. I jeszcze tylko dodam, że naprawdę ogromną siłą mają media społecznościowe - jeśli nie możesz pomóc finansowo - to nic - czasem wystarczy udostępnić, podać dalej, zaprosić znajomych czy wrzucić zdjęcie z odpowiednim hashtagiem. Nawet najmniejszy gest jest lepszy od obojętności i może znaczyć naprawdę wiele.


...

zdjęcia z Memoriału (więcej sportowych zdjęć ode mnie, jak zawsze na RadomSport.pl +  zapraszam na fanpage RadomSport)
#DobroWraca

Popularne posty